Scrivener

Scrivener 2.5

Doskonałe narzędzie dla piszących

Zalety

  • Opcja porządkowania i opisywania fragmentów
  • Możliwość wyświetlania dwóch dokumentów na raz

Wady

  • Ograniczona funkcja przypisów

Doskonały
9

Pisanie książki lub pracy naukowej nie jest łatwym zadaniem. Scrivener to program pomagający zorganizować materiały źródłowe i uporządkować proces tworzenia.

Scrivener to potężne narzędzie dla wszystkich piszących. Program posiada przejrzysty interfejs, ale odkrycie wszystkich jego funkcji zajmuje sporo czasu. Jego podstawową zaletą jest możliwość tworzenia rozdziałów, a nawet akapitów jako osobnych elementów. Dzięki temu znika konieczność przewijania setek stron dokumentu by dostać się do konkretnego fragmentu. Każdy element można dowolnie opisywać, nadawać mu etykiety, dodawać notatki i streszczenia.

Bardzo przydatną funkcją jest także przybornik z materiałami. Można w nim zapisać pliki tekstowe, PDF, a nawet zdjęcia, czy filmy. Pozwala to zorganizować źródła w przystępny sposób. Korzystanie z nich jest również bardzo wygodne. Scrivener oferuje widok podzielonego ekranu, na raz można wyświetlić dokument i edytować dotyczący go tekst.

Scrivener nie posiada zaawansowanych funkcji edycji. Można jedynie dokonywać podstawowych zmian oraz drukować i eksportować efekty swojej pracy. Niestety opcja dodawania przypisów jest znacznie ograniczona. Szkoda, bo program ten idealnie nadaje się do pisania prac naukowych, ale sprzątanie bałaganu jaki Scrivener wprowadza w przypisach zajmuje dużo czasu.

Scrivener to doskonałe narzędzie dla wszystkich piszących książkę, scenariusz filmowy, czy pracę naukową. Nie zastąpi edytora tekstu, ale potrafi znacząco usprawnić cały proces tworzenia.

Scrivener

Download

Scrivener 2.5

Opinie użytkowników o Scrivener

Sponsorowany×